Her Protez Saç Merkezinde Uzman var mı?

Saç protezi özellikle günümüzde birçok insanın tercih ettiği bir estetik işlemdir. Estetik işlem derken herkesin aklına cerrahi bir işlem uygulanıp uygulanmadığıdır. Tabii ki bu soruya cevabımız hayır olacaktır çünkü saç protezinde hiç bir şekilde cerrahi işleme gerek duyulmamaktadır. Ayrıca şunu da belirtmek isteriz ki her protez saç merkezinde uzman hekim bulunmalıdır. Çünkü bu konu sonuçta uzmanlık gerektiren bir iştir. Protezin başarılı sonuçlanması dahi buna bağlıdır. Ancak uzman hekim bulunmayan saç protez merkezleri de bulunmamakta olup bunlardan da uzak durmakta fayda vardır. Günümüzde oldukça fazla tercih edilmekte olan saç protezi, saç dökülmesi ile karşı karşıya olan her kesin rahatlıkla uygulayabileceği bir estetik müdahale yöntemidir.

Saç Protezinin Uygulama Aşamaları Nelerdir?

  • Ölçülendirme
  • Yerleştirme
  • Tasarım

Saç protezi daha avantajlı yönleriyle saç ekimi yöntemine nazaran artık daha çok tercih edilmektedir. Saç protezinin uygulama aşamaları ilk olarak ölçülendirme işlemi ile başlamaktadır. Alışılmış bir şekilde saç dökülmesi yaşayan baştaki seyrek bölgeler ve saç olmayan alanlar 8 bölgeye ayrılır. Ölçülendirme aşamasının doğru yapılması durumunda sonraki adımlar daha başarılı sonuçlar almayı sağlar. Başın saç dökülmesi yaşayan bölümlerinin bir çizimi yapılır ve bu şekilde bir saç kalıbı oluşturulur. Daha sonra ise saç özellikleri ve örneği bir sipariş formuna kaydedilir. Bundan sonraki yapılacak tek şey ise bu formu 6 ila 8 hafta sürecek bir süreçle yurt dışına göndermek olacaktır.

Yerleştirme işlemine gelince bu aşamada başarıya ulaşmak için saç rengi, şekli, uzunluğu ve ya kısalığı kalınlık ve ya inceliği iyi analiz edilmeli ve baş üzerindeki uyumluluğu iyi tespit edilmelidir. Saç protezi, özel bir yapıştırıcı solüsyon sayesinde başın saç olmayan veya seyrek haldeki bölümüne uygulanmaktadır.

Tasarım Aşaması

Tasarım aşamasında ise yüze uygun bir saç tasarlanmalı ve bu sayede de saçsız geçen bir ömrün tarihe karışması sağlanmalıdır. Tasarım konusunda bireyin, isteğine bağlı olarak ta hareket edilebilir. Burada en önemli olan daha önceki aşamaların işinin uzmanı kişiler tarafından yapılmış olmasıdır. Bu sektörde her tür saç modeline kavuşmak mümkündür. İster uzun, ister kısa olsun her tür model uygulanabilmekte ve kişilerin istediği şekilde tarayıp şekillendirebileceği saçlara sahip olması sağlanabilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir