Hiç Saçı Olmayanlara Protez Saç yapılır mı?

Protez saç konusunda İzmir geliştirdiği yöntemler ile tanınmaktadır. Erkekler saç dökülme oranı oldukça yüksektir. Bu dökülmeler stresin verdiği etki ile daha da hız kazanmaktadır. Ayrıca kullanılan şampuanların etkisi de bulunmaktadır.

Protez saç; cerrahi müdahale söz konusu olmadan sadece özel yapıştırma teknikleri ile kellik sorununun kozmetik ve ağrısız işlemi olarak tanımlanabilir. Saç protezi günümüzde hem erkek hem kadın ayırt etmeksizin yaşanan bir sorun haline gelmiştir. Eskiye nazaran günümüzde bu durumun çaresi çok daha kolaydır. Bu teknikte saç ekimi gibi tıbbi bir müdahale olmadan saçsız alana yapılan uygulamadan bahsedilmektedir. Bu uygulamada elbette ki, kalite ve işlemi yapan ilgili doktorun konudaki tecrübesi çok önemlidir.

Protez Saç Tasarım Uzmanı

Protez Saç Uygulaması Aşamaları

İlk aşama saçsız bölgenin tespitidir. Bu tespit yapılan çizimlerle netleştirilir ve uygun saç kalıbı oluşmuş olur. Sonrasında bu kalıba göre de hazırlanan protez için sipariş verilir. Bu ilk aşama uzman eller tarafından yapılması gereken bir aşamadır. Sonrasında yerleştirme aşaması gelir. Bu aşamada eğer belli bir bölge üzerinde çalışma varsa bütün saçla ilgili yapısal özelliklere en ince ayrıntılara kadar dikkat edilerek uygulama yapılır. Hazırlanan saç ; saçsız bölgeye özel yapıştırıcılar ve solüsyonlarla uygulanır. En son aşama artık tasarım aşamasıdır. Saça uygun şekil verilir ve nihayetinde kullanıma hazırdır.

Protez Saçı Kimler Kullanabilir?

Protez saç uygulaması 6 yaşından küçük ve herhangi bir cilt hastalığı bulunan kişiler dışında herkese uygulanabilir. Saçları kaybetme çeşitli hastalıklar sebebiyle de söz konusu olabildiğinden protez saç uygulaması için saçların tamamen yok olmasını beklemeye gerek yoktur. Azaldığını hissettiğiniz bölge için bile uygulanabilir.

Protez saç ile saç ekimi arasında bazı farklar vardır. Saç ekiminde ağrı ve şişkinlikler söz konusu değildir. Saç ekiminin gerçekleşebilmesi için saç dökülme evresinin tam anlamıyla olması gereklidir. Eğer bu durum olmadan yapılan bir saç ekimi söz konusu olursa görüntü son derece kötü olur. Saç ekiminde arka ve yanlardan saçlar normalde çok daha sert bir yapıda olduğundan eğer buralardan alınan saçlar ön bölgelere ekilirse son derece orantısız bir görüntü ortaya çıkar.

1- Saç dökülmeleri genetik sebeplerden kaynaklanabilir, kişinin genlerinden gelen bu özellik nedeniyle saçlar erkenden kaybedilme riski ile karşı karşıyadır.

2- Strese bağlı ya da ani üzüntülerle meydana gelen saç dökülmeleri de hem kadını hem erkeği risk altında tutar.

3- Yaşanan bir takım travmalar da bunda etkendir.

4- Mevsime bağlı dökülmeler, hamilelik dönemindeki saç kayıpları, beslenme düzensizliği içinde olan kişilerde saçla ilgili bu problem mutlaka yaşanır.

5- Kanser gibi hastalıkla mücadele eden insanlarla da yaşanan kemoterapi tedavi süreci içersinde de saç dökülmeleri söz konusudur.

Kuşkusuz fiziki görünüm açısından saçlar önemlidir. Bir hastalık sonrası aniden başlayan dökülmeler ve kaybedilen saçlar psikolojik problemlere kadar gider. Saç dökülmesi birçok sebebi vardır. Ancak bütün bu sebeplere rağmen saç dökülmesine günümüzde ileri tekniklerle dur deme şansı vardır. Önemli olan kaybın nedeninin uzman doktor ile birlikte tetkik edilmesidir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir