Protez Saç Fiyatları

Protez Saç Ücretleri Neye Göre Değişir

Her insan belli dönemlerde bir şeyler değiştirmeye mecbur kalmaktadır. Bu değişimlerin kimi isteyerek yapılırken, kimileri insan hayatının devam ettirilmesi açısından yapılmak zorundadır. Sıkıntılı ve stresli bir işte çalışıyorsanız, vücudunuz bu işe bir şekilde tepki gösterecektir ve bir gün bir yerlerden patlak verecektir. İnsanlarla uğraşarak sürekli stres altında kaldığınız takdirde vücudunuz yıpranır. Bunlar saç dökülmesi gibi durumlarla karşımıza çıkmaktadır. Saçlarına önem veren insanların bu durumu tedavi etme yoluna başvurması kaçınılmaz olmaktadır. Bu tedaviyi yaptırmadan evvel güzel bir araştırma yapmak gerekmektedir. Saçı dökülen insanların başvurduğu bir yol olan protez saç, son dönemlerde revaçta görünmektedir. Protez saç; Fön çektirmek, perma yaptırmak, briyantin ya da jöle sürmek gibi işlemlerin yapılmasında herhangi bir engel teşkil etmeyen, % 100 insan saçının tedaviyle ihtiyaç sahibi kişiye aktarılmasıdır. Yıkanabilmekte olan protez saçlar, sağlık açısından bir sorun çıkartmazlar. 
Protez Saç Neye Göre Yapılmalıdır
Saç dökülmesi sorunuyla karşı karşıya kalan insanlara ameliyatsız şekilde yapılan protez saç işlemi yapılmadan önce saçlar belli bir süre kontrolden geçmektedir. Bu kontroller doğrultusunda saçlar dökülmeye devam ediyorsa ya da dökülecek gibi görünüyorsa, dökülecek bölgeyi de dahil ederek kalıp alınmaktadır. Bu kalıp alınırken kişinin alın yapısı, yaşı da göz önünde bulundurulmaktadır. Saçtan bir örnek alınıyor ve bu örneğe uygun olarak form dolduruluyor. Saç kalitesine uygun şekilde; dalgalı, gür, kıvırcık tiplere göre incelemeye alınıyor. Alınan örnekler yapılan yerin kalitesine göre yurt içinde ya da yurt dışındaki protezin hazırlanacağı merkeze gönderiliyor. Bu işlemlerden sonra tedavi edilecek kişiye uygun saç bulunduktan sonra özel yapışkanlar sayesinde saç düğüm sistemiyle ekiliyor. 6 ya da 8 hafta uzunlukta değişkenlik gösterebilen tedavi sonrasında saç dökülmesi sonlandırılıyor.
Neden Protez Saç Tercih Edilmelidir
Saçları dökülen insanların başvurduğu diğer bir yol ise saç ekimidir. Dökülmeden kaynaklanan hafif kelliklerde cerrahi yöntemler yardımıyla saç ekimi yapılabilir. Protez saç uygulamasından farklı olarak saç ekimi tedavisi bazı farklılıklar göstermektedir. Bunlar madde altında toplanmak istenirse;
 
Protez saç ameliyat gerektirmez, saç ekimi ameliyat gerektirir.
Protez saç kozmetik bir yöntemken saç ekimi, cerrahi bir yöntemdir.
Protez saçlar uzamaz, saç ekiminde saçlar uzar.
Yanık, yara gibi yerlerin üzerine yapılan ekimler başarılı sonuç vermez, protez saçın böyle bir problemi yoktur.
Saç ekimi, şeker hastaları, hipertansiyon hastaları, diyalize giren böbrek hastaları ve ağır kalp hastaları için ciddi riskler taşımaktadır. Protez saç risk taşımaz.
Kemoterapi gören hastalara protez saç tavsiye edilir. Saç ekimi uygulanmaz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir