Protez Saç Model Uzmanı

Genel adı ile eksik bir organın yerini tamamlamak adına takılmakta olan yapay parça olarak nitelendirilmekte olan ” Portez” uygulaması geçmişten günümüze son derece hızlı bir şekilde artış göstermektedir. Bir kişinin herhangi bir nedenden dolayı zarar görmüş ve kullanılması mümkün olmayacak bir hal almış organı yerine kullanılmakta olan bu parçalar, son derece önem içermektedir. İnsan vücudunda birçok yerde kullanılmakta olan bu uygulama yerine göre birçok alanda yarar sağlamaktadır.
Saçta Son Nokta Protez Saç
Çoğu zaman özellikle erkeklerin en büyük sorunlarından bir tanesi halini almış olan saç dökülmesi sonrasında oluşan kellik durumu oldukça büyük bir problem halini almaktadır. Bu durumdan kurtulmak adına gelişen teknoloji sonrasında birçok uygulama bulunmuştur. Böylelikle uzun vadeli olarak kellik sorunu ortadan kaldırılmaktadır. Ancak bu tür uygulamalara başlamadan önce bilinmesi gereken ufak detaylar bulunmaktadır.
Kellik faktörünü yok edici uygulamalar arasında yer almakta olan Protez Saç günümüze damgasını vurmuş son derece faydalı bir uygulamadır. Genellikle inin ehli uzmanlar tarafından uygulanmakta olup, %100 insan saçı kullanılarak kel olan bölgeye ilgili saçın ölçütleri yapılarak uygun solüsyonlar ile yapıştırılması şeklinde uygulanmaktadır. Bu uygulamanın yapım aşamasında herhangi bir tıbbi müdahale gerekmemektedir. Ayrıca kişinin beğenmeme olasılığı göz önünde bulundurularak işlemin geri alınabilme özelliği de söz konusu olmaktadır. Oldukça uzun ömürlü ve kullanışlı bir uygulama olarak bilinmektedir. Uygulama aşamasında herhangi bir kriter gözetilmemekte olup, saç dökülmesi yaşaması yeterli bir etkendir. Ancak yaş aralığı 0-6 yaş olan çocuklar ve cilt sorunu yaşamış olan kişiler bu kritere girmemektedir.
Protez Saç Uygulamasında Dikkat
Son zamanlarda giderek yaygınlaşmakta olan ve genellikle bu alanda model uzmanı olarak çalışmakta olan kişilerce netleştirilen modeller sonrasında uygulanmakta olan bu uygulama sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı faktörler yer almaktadır. Saç ekimi uygulamasının yanı sıra daha faydalı ve uzun ömürlü olarak bilinmekte olan bu uygulama sonrası;
Saç bakımı kesinlikle ihmal edilmemelidir.
Protezin yer aldığı bölgedeki saçlar düzenli olarak kestirilmeli.
Protez işleminin uygulandığı yerde bakım işlemi yaptırılmalı.
Cansız saç kullanarak yapıldığı için saçın beslenmesi adına özel üretim ürünler kullanılması gerekmektedir.
Ayrıca bakımı arasında özel buhar ve fırınlama işleminin mutlaka yaptırılması gerekmektedir.
En geç 3 aylık süreçlerde ilgili bakım merkezlerinde saç bakımının yaptırılması gerekmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir