Protez Saçın Sosyal Yaşantıya Olumsuz Etkisi Var mı

Protez Saçın Sosyal Yaşantıya Olumsuz Etkisi Var mı?

Protez saç uygulaması cerrahi işlem olmadan uygulanan bir sistem olup özellikle kanser hastaları için tam bir moral anlamında destektir. Çünkü protez saç tamamen %100 insan saçıdır. Üstelik mevcut olan saçlarında kazınmadan yapılmasına müsaade eden bir tekniktir. Protez saçlar tamamıyla kişinin kullanım tarzına göre şekillendirilebilir, istenildiği gibi taranabilir. Protez saçın hiçbir şekilde yan etkisi yoktur. Günlük yaşantıda herhangi bir kısıtlamaya sebebiyet vermez, istenildiği gibi spor yapılabilir, duş alınabilir, yüzme sporu yapılabilir.
Protez Saç Avantajları
Protez saçların taranma açısından hiçbir sorunu yoktur, istenilen şekle girer. Kaliteli bir protez saçın doğal saçtan farkı yoktur. Denizden ya da havuzdan çıkıldığında da standart bir saç biçimindedir. Protez saçlarının bakım zamanlarına dikkat etmek yeterli olacaktır, onun dışında kullanım zamanlarında kesinlik sorun çıkarmaz.
Saç dökülmesi daha çok erkek cinsiyetinde yaşanan bir durum olmakla beraber bazı sebeplerle artık kadınlarda da görülüm fazlalaşmıştır. Yaşla bağlantısı çok fazla olmayan saç dökülmeleri genetik sebeplerden olsun, hastalık geçirme durumlarından kaynaklı olsun, yaşanan bir travma ya da ciddi bir kaza durumu olsun, stres, üzüntü gibi durumlar olsun ya da psikolojik bozukluklar olsun etkili nedenler arasında sayılabilir. Bazen 20’li yaşlarda başlayan saç dökülmelerinin nedenleri araştırılmalıdır. Normal şartlarda 40-45 yaş üzeri saç dökülmeleri normal seyir olarak gösterilir.
Saç Dökülmelerine Alınacak Önlemler
Saç dökülmeleri için belli başlı bir ürün olmasa da birtakım tedbirlerle yavaşlatma ya da durdurma sağlanabilir. Bunların başında sağlıklı beslenme, stresten mümkün olduğunca uzak durma, bol meyve sebze tüketimi, sigara ve alkolden uzak durma, vitamin alma ile bu durumu azaltmak ya da önlemek mümkün olabilen bir durumdur.
1- Protezin saçın artısı yaş görümünde gençleştirmeye kadar uzanır.
2- Protez saç sayesinde yazın sıcaktan kışın soğuktan korunulur.
3- Protez saç sinüzit hastaları için iyi bir çözümdür.
4- Protez saç var olan saça zarar vermez.
Saç ekimi günümüzde saç kayıpları yaşandığından artık kullanılan yöntemlerin nerdeyse başında gelmektedir. Bu işlem cerrahi bir işlem olduğundan kesinlikle doktorun konudaki uzmanlığı test edilmelidir. Saç alınan bölgenin hangi bölgeye nakledileceği durumu bile önemli bir unsurdur. İşlem öncesinde kesinlikle hastaya tüm tahlil ve tetkikler yapılmalıdır. Zira bu işlem lokal anestezi altında nerdeyse 10 saate yakın sürmektedir. Ekilen saçların da çıkma süresi yaklaşık 6 aydır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir